Dnia 1 października 2019 roku

Prace nad Pomnikiem - etapy

Pracujemy nie próżnujemy. Projekt rzeźby jeźdźców do pomnika „CHWAŁY KAWALERII I ARTYLERII KONNEJ”.  RZEŹBA - Artur Wochniak i Tomek Radziewicz . Wspierajcie budowę pomnika !!! to podziękowanie dla polskich kawalerzystów którzy walczyli o naszą Polskę. To także hołd dla ich pracy na rzecz polskiego jeździectwa. To za ich sprawą powstała polska szkoła jazdy, Polski Związek Jeździecki !!! jesteśmy im to winni.

Kolejny etap - wizyta w Gdańsku w pracowni rzeźby Tomasz Radziewicz Sculptor i konsultacje modelu rzeźby kawalerzystów z autorami Artur Wochniak i Tomasz Radziewicz Sculptor. Załączone zdjęcia nie oddają niesamowitego efektu jaki prezentuje model.
Pracujemy nad detalami : proporczyk, troczenia, szable, karabinki itp. Model pokazuje kompozycję a detale będą wnoszone na dużym modelu.

Najwyższa pora ukazać na jakim jesteśmy etapie. W załączeniu kilka zdjęć ukazujących, że nie śpimy a środki ze zbiórek są pożytkowane zgodnie z celem. Na zdjęciu prace nad pierwszą sylwetką z pomnika oraz autorzy : pierwszy od lewej artysta rzeźbiarz Artur Wochniak , od prawej artysta rzeźbiarz Tomasz Radziewicz Sculptor . W środku autorzy bryły pomnika Konrad Głuchowski i Tomasz Dudek. Detale konsultował Łukasz Kaczor.

Prace postępują. Odlewy pierwszego kawalerzysty wykonane przez Piotr Garstka z modelu Artur Wochniak i Tomasz Radziewicz Sculptor.

Każdy może wspomóc budowę Pomnika na https://www.zbudujmypomnik.pl/ przez PayPal lub bez prowizji dokonać wpłaty bezpośrednio na konto budowy pomnika 67 1240 2816 1111 0010 3469 8856 z dopiskiem "darowizna na rzecz budowy Pomnika". Dziękujemy!