Dnia 25 czerwca 2022 roku

Komarowska Potrzeba 2022 - 102 rocznica bitwy pod Komarowem - dokumenty

102.ROCZNICA BITWY POD KOMAROWEM – ŚWIĘTO KAWALERII POLSKIEJ – KOMAROWSKA POTRZEBA 2022

 

Szanowni Państwo,

zbliża się 102.Rocznica Bitwy pod Komarowem. Po wielu latach ciężkiej pracy, w trakcie tegorocznej uroczystości, planujemy odsłonięcie pomnika upamiętniającego polską kawalerię i artylerię konną. Budowa tak dużego monumentu była ogromnym wyzwaniem. Po drodze napotykaliśmy na wiele problemów i trudności. Największymi z nich była walka o ochronę pola bitwy przed dewastacją w postaci planowanej farmy wiatrowej. Ponad dwadzieścia lat pracy, a w tym organizacja kolejnych rocznic, planów filmowych, manewrów kawalerii oraz ćwiczeń HUZAR. Wszystko po to, by zrealizować testament kawalerzystów II RP. W końcu cel udało się osiągnąć, a bitwa pod Komarowem wróciła na właściwe miejsce w piedestale zwycięstw jazdy polskiej.
Zatem stańmy wszyscy 28 sierpnia 2022 roku w poczuciu spełnionego obowiązku pod naszym pomnikiem i wspólnie oddajmy hołd polskim kawalerzystom i artylerzystom konnym II Rzeczypospolitej Polskiej.

Poniżej zamieszczamy pakiet informacji, z którymi należy się zapoznać.

Najpóźniej do dnia 10 sierpnia 2022 r. dowódcy każdego oddziału oraz indywidualni (niezrzeszeni) uczestnicy zobowiązani są do przesłania listy uczestników pocztą elektroniczną !

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: zgloszenia.kp22@wp.pl    skąd  mailem zwrotnym otrzymają Państwo formularze zgłoszeniowe.

 

Tomasz Dudek

Stowarzyszenie „Bitwa pod Komarowem”

Regulamin KP 2022

Program KP 2022

Wytyczne

Akredytacje FOTO 

Zapraszamy do wypełnienia wniosku o przyznanie akredytacji na tegoroczną uroczystość odsłonięcia Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej oraz inscenizację bitwy pod Komarowem.

Odpowiedź otrzymają Państwo do 7 dni od daty wysłania zgłoszenia.

Termin wysłania zgłoszeń upływa 12.08.2022 r.

Link: https://forms.gle/c6KwXRWTjnfGqAbn8

Regulamin